تبلیغات
برتربین

دانلود pdf بررسی شبکه های اجتماعی و آسیب شناسی آن+ دانلود pdf  بررسی شبکه های اجتماعی و آسیب شناسی آن

    کاری اختصاصی از سایت برتربین

در این تحقیق سعی شده از تصاویر و حتی لینک دانلود کلیپها و مستند ها برای جذاب تر شدن مقاله و دوری از خستگیه خواننده استفاده شود

فهرست مطالب

رسانه‌های اجتماعی چه هستند؟
آشنایی با شبكه‌های اجتماعی
موسس واقعی فیس بوک کیست؟
امنیت در فیس بوک 
آمار شبکه های اجتماعی و فیس بوک 
شبکه های اجتماعی و فضای سیاسی جهان
بررسی حضور ایرانیان در شبکه های اجتماعی
پیوست  دانلود pdf  بررسی شبکه های اجتماعی و آسیب شناسی آنتعداد صفحات: 92 صفحه

تاریخ انتشار : اسفند 1390

شماره نگارش : شماره اول

موضوع :  بررسی شبکه های اجتماعی و آسیب شناسی آن

فرمت:  pdf

کیفیت: بالا

دانلود فایل pdf :

+
دانلود نمایید ( پرشین گیگ )          + دانلود نمایید ( مدیا فایر )      + دانلود نمایید ( پیکوفایل )

  حجم: 4.45 مگابایت

پسورد فایل  : bartarbin.ir

 منبع : کلیپهای برتربین


--------------------------------------------------------------------------


در ادامه قسمتی از بخش پیوست pdf که دارای چندین مقاله هست را مرور نماییدجستجو,  حریم شخصی , دولت , و شرارت

 

کتاب جستجو   The search   ( پرفروش ترین کتاب تجاری در آمریکا )

نویسنده : john battelle

گردآوری و ترجمه : سعید حاجبی و علی اکبر رضاپور

سال نشر : 1386

 

گزیده ای از فصلی با عنوان جستجو,  حریم شخصی , دولت , و شرارت ,که خلاصه ای از این فصل با توجه به امنیت در فضای اینترنت و فضای مجازی ,انتخاب شده است.


آیا میدانستید که گوگل محل سکونت شما را بلد است؟ بدتر از آن ,آیا میدانستید گوگل نشانی شما را در اختیار هر کسی که آن را درخواست کند , قرار میدهد ؟ این گوگل لعنتی فکر میکند کیست؟

 

چون من راجع به جستجو مطلب مینویسم ایمیلهای جنجالی برای من فرستاده میشود که همه آنها اغلب محتوای یکسانی دارند : گوگل میداند که ما کجا زندگی میکنیم. در خط اول این ایمیلها معمولا عباراتی شبیه << باورم نمیشود که آنها میتوانند این کار را انجام دهند .>> و یا << اوه خدای من , میدانستی ؟ >> نوشته شده است.

 

در اینجا نمونه ای از این ایمیلها را آوردهایم ولی اطلاعات مربوط به نویسنده و گیرنده را حذف کرده ایم:

موضوع: باورش مشکل است اما حقیقت دارد.من خودم امتحان کردم.

گوگل سرویس جدیدی را اریه کرده که میتوان به وسیله آن شماره تلفن یک نفر را در جعبه جستجو تایپ کرد و دکمه enter   را فشار داد, آنگاه نقشه خانه افراد روی صفحه ظاهر میشود . من قبل از فرستادن این ایمیل , تلفن خودم را در گوگل دات کام وارد کردم تا این سرویس جدید را امتحان کنم . شماره تلفن من روی صفحه ظاهر شد و وقتی روی لینک جستجوی نقشه کلیک کردم , دقیقا محل زندگی من روی نقشه نمایش داده شد. خیلی وحشتناک بود.

 

تصورش را بکن.اگر یک بچه , فرد تنها یا هر شخص دیگری شماره تلفنش را به دیگران بدهد, هر کسی که بخواهد میتواند آن را جستجو کند و محل زندگی آن شخص را پیدا کند.مسایل امنیتی وضعیت هشداردهنده ای دارند.این کار یک شوخی نیست سرویس Map Quest  یک علامت بزرگ روی خانه آدم میگذارد تا همه آن را بشناسند.

 

به راحتی میتوان حدس زد که این مساله چه واکنش هایی در پی دارد.

 

همچنین ناگفته نماند که یافتن ارتباط میان نشانی منزل و شماره تلفن امری قانونی ( آمریکا )است.خبرنگاران , ماموران پلیس و کارآگاهان خصوصی همواره این کار را انجام میدهند.


اما اگر میشد به راحتی با تایپ کردن نام اشخاص در گوگل به اطلاعات لازم دست یافت, آن وقت چه اتفاقی می افتاد؟ البته همین الآن هم این امکان وجود دارد. اگر همکار شما از قضا سابقه یک طلاق فضاحت بار را داشته باشد که در روزنامه منعکس شده باشد و یا در بایگانی پرونده های مدنی موجود باشد ( کاری که خیلی از حوزه های قضایی انجام میدهند ) , آن وقت دستیابی به این اطلاعات مشکل نخواهد بود.


نمونه هایی از این قبیل را فراوان میتوان یافت. در نمونه ای دیگر جستجو به موضوعات تحریک آمیز هم ختم میشود. مثل پرونده مربوط به یک طلاق زننده در سان دیگوی کالیفورنیا . براساس گزارشی که در یکی از مقالات نشریه فوریس در آگوست سال 2004 به چاپ رسید, یک زوج که به شدت درگیر مساله اخلاقی شرم آور بودند, متوجه شدند که جزییات مربوط به دعوای حقوقی کینه توزانه آنها – از جمله درآمد شوهر , علاقه وافر زن به خرید پالتوهای خز و قصد شوهر برای ازدواج مجدد – تماما در گوگل به ثبت رسیده و همه میتوانند آن را ببینند . ( این اطلاعات از آن زمان از فهرست نتایج حذف شده است.)


و یا در موردی دیگر خانمی در شهر نیویورک سیتی دقیقا همین کار را انجام داد. او تازه با شخصی به نام لاشان پتوس براون آشنا شده بود و قرار بود برای اولین بار با او در یک رستوران ملاقات کند. وقتی این خانم فهمید که این مرد تحت پیگرد پلیس قرار دارد , مقامات را در جریان گذاشت و آنها مرد مذکور را دستگیر کردند.

 

هر یک از ما هم میتوانیم با جستجوی اسم خودمان در موتورهای جستجو تصویری از هویت خود در جهان را بر اساس نمایه موتورهای جستجو به دست آوریم.

 

هر چند که در اواخر سال 2003 دادگاه عالی فلوریدا تصمیم گرفت که جانب احتیاط را رعایت کند. به این ترتیب دسترسی الکترونیکی به مستندات عمومی محدود شد و پرونده رسیدگی به این مساله به حالت تعلیق درآمد تا در سال 2005 به طور کامل تر مورد بازنگری قرار گیرد. تردیدی وجود ندارد که این مساله در جامعه ما هنوز حل نشده است.

 

مرا جستجو کن

گوگل در اواسط سال 2004 , یعنی زمانی که نسخه بتای جی میل را راه اندازی کرد , با تلاش و زحمت زیاد از این وضعیت آگاه شد. جی میل یکی از خدمات جدید ایمیل بود که ادعا میکرد قدرت ذخیره سازی یک گیگابایت اطلاعات را دارد.

اما سرویس جی میل به جای آنکه از تعریف و تمجیدهای مطبوعات چرب زبان بهره مند گردد, آتش نخستین بحران تمام عیار در زمینه روابط عمومی را شعله ور ساخت.چرا؟ به دلیل تجاوز به حریم شخصی افراد . سرویس جی میل با استفاده از فناوری ادووردز آگهی های تبلیغاتی را در کنار پیامهای ایمیل کاربران قرار میداد.البته این اقدام جدیدی نبود . هم یاهو و مایکروسافت هر دو این کار را انجام میدادند.اما سرویس جی میل پا را از این فراتر گذاشته بود و آگهی هایی را نشان میداد که انگار زیاده از حد مرتبط به پیام ایمیل فرد بودند.

مثلا وقتی مادری یک ایمیل در مورد کیک سیب به پسرش میفرستاد و پسر در کنار ایمیل مادرش آگهی هایی در مورد کیک سیب و دستور پخت آن دریافت میکرد, قضیه رنگ دیگری به خود میگیرد و در نظر عده ای این امر بسیار وحشتناک مینمود.انگار کسی در گوگل واقعا نامه مادر به فرزندش را خوانده بود. ( در صورتی که کامپیوترهای گوگل تنها عبارات خاصی از متن را شناسایی میکردند )

 

مدافعین حریم شخصی از جمله دانیل براندت عضو شرکت گوگل واچ دات اورگ خاطر نشان کرد , حالا که گوگل آدرس ایمیل افراد را در اختیار دارد , میتواند آدرس پروتکل اینترنتی آنها را ( که یک شماره منحصر به فرد است و مرورگرها از آن به منظور شناسایی کامپیوترها استفاده میکنند ) , با هویت آنها پیوند دهد و به این ترتیب زمینه را برای انواع مختلف سوء استفاده از حریم شخصی افراد آماده کند. البته ناگفته نماند که به لحاظ نظری, گوگل نه تنها میتوانست ایمیل ها را ردگیری کند بلکه قادر بود کلیه اقدامات کاربران در وب را پیگیری نماید.

 

هنوز شش ماه از این ماجرا نگذشته بود که گوگل سرویس جستجوی دسکتاپ را عرضه کرد , چنانکه گویی قصد دارد نفوذ فناوری در زندگی روزانه را به نهایت برساند .

وقتی کسی محتویات کامپیوترش را با استفاده از جستجوی دسکتاپ نمایه گذاری میکند , اطلاعات شخصی اش بیشتر قابل دسترسی میشود . در واقع , سرویس جستجوی دسکتاپ تا بدانجا پیش میرود که گویی محتویات دسکتاپ شما با خدمات مبتنی بر وب این سرویس ادغام میشود.البته, داده های کامپیوتر شما در سخت دیسک باقی می ماند, اما فناوری ای که این داده ها را در وب بارگذاری میکند, چندان پیچیده و پیشرفته نیست . به عبارت دیگر , تنها گوگل است که میان حریم شخصی شما و اراده یک هکر مصمم یا یک مامور دولت قرار میگیرد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید: از قسمت بالای سایت سمت راست
------------------------------------------------------------------
مطالب مرتبط
--------------------------------------------
ضرب و شتم علیا مهدی دختر بدکاره مصری توسط مردم + حاشیه ها

سخنرانی استاد حسن عباسی در همایش حزب الله سایبری / چرا فیس بوک فیلتر است ؟چگونه در فیسبوک فعالیت کنیم

طرح / نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست….+ گلشیفته + مریم فرانسوا کراح

جاسوسی به سبک فیس بوک به روایت bbc +فیلم

قابل توجه اهالی فیس بوک

افشای سند تبدیل تویتر، یوتیوب،فیس بوک و فلیکر به پرسنل ویژه ارتش آمریکا

جاسوسی به سبك فیس بوك-توئیتر

شبکه سازی اجتماعی مجازی + دانلود

برنامه راز - بایدها و نبایدهای فضای مجازی

برنامه راز – رسانه های نوظهور اسلامی

اولین همایش حزب الله سایبر + فیلم

گشتی در شبکه‌های اجتماعی «پاک»

چرا با شبکه‌های اجتماعی نمی‌توان به خیابان ریخت؟

"گوگل پلاس" چیست؟

کلیپ وای بر هتاکین

مستندی در مورد NSA (آژانس امنیت ملی)
 
 همراه با سخنرانی دکتر حسن عباسی

             کنترل اینترنت و اطلاعات در جهان
             کنترل اطلاعات شخصی و ذخیره آن ( اثر انگشت, اسکن چشم و...)برچسب ها : دانلود pdf بررسی شبکه های اجتماعی و آسیب شناسی آن , دانلود pdf , بررسی شبکه های اجتماعی , آسیب شناسی , بررسی شبکه های اجتماعی و آسیب شناسی , رسانه‌های اجتماعی چه هستند؟ , آشنایی با شبكه‌های اجتماعی , موسس واقعی فیس بوک کیست؟ , امنیت در فیس بوک , آمار شبکه های اجتماعی و فیس بوک , شبکه های اجتماعی و فضای سیاسی جهان , بررسی حضور ایرانیان در شبکه های اجتماعی , جستجو , حریم شخصی , دولت , و شرارت , کتاب جستجو The search , آیا میدانستید که گوگل محل سکونت شما را بلد است؟ , گوگل نشانی شما را در اختیار هر کسی که آن را درخواست کند , قرار میدهد ؟ ,

وب محتوا

آخرین مطالب
» ارز دیجیتال و «بیت‌کوین» چیست؟ تاثیر بیت کوین؟ ( سه شنبه 22 اسفند 1396 )
» سند 2030 - اسناد مدارک و تحلیل ها - بخش سوم ( پنجشنبه 22 تیر 1396 )
» تمدن زنازاده + نگاهی به 428 میلیون صفحه، محتوای مستهجن در آمریکا + نمودار ( پنجشنبه 15 تیر 1396 )
» سند 2030 - اسناد و مدارک کامل- بخش دوم ( سه شنبه 16 خرداد 1396 )
» سند 2030 + اسناد و مدرک کامل ( پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 )
» فیلم کامل اهانت وقیحانه به امام رضا در یکی از ستادهای روحانی در ایلام ( پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 )
» نظر جالب جالب مردم درباره دولت روحانی-صدای مردم ( پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 )
» حسین دهباشی کارگردان مستند روحانی لو داد ( پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 )
» نظر مردم درباره وعده های محقق شده روحانی ( یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 )
» سه سال راست و دروغ وعده های روحانی ( پنجشنبه 31 فروردین 1396 )
» کنایه تند و شدید مهران مدیری به حسن روحانی ( شنبه 26 فروردین 1396 )
» کلیپ 10 دلیل برای «شرمساری» در برابر مردم ( سه شنبه 22 فروردین 1396 )
» مستند "شورش در شهر" با کیفیتهای متفاوت ( پنجشنبه 9 دی 1395 )
» فرجام تدبیر و امید ( پنجشنبه 2 دی 1395 )
» ناصران عموراء ( پنجشنبه 18 آذر 1395 )
» واکنش دکتر حسن عباسی به تصویب برجام در مجلس (مهم) ( شنبه 13 آذر 1395 )
» خط آزاد - وقتی سیف هم به صالحی و عراقچی می پیوندد ( جمعه 12 آذر 1395 )
» ظریف: این نقض برجام است! ( جمعه 12 آذر 1395 )
» حسن عبّاسی؛شرح ماجرای بازداشتش به بهانه توهین ( جمعه 12 آذر 1395 )
» حسن عباسی مدرنیته تمدن یا توحش (جنجالی) ( دوشنبه 8 آذر 1395 )
» پاسخ #حسن_عباسی به اعتراف اخیر #صادق_زیباکلام ( پنجشنبه 4 آذر 1395 )
» بزرگترین اجتماع سالانه شیعیان و بزرگترین رکوردهای جهانی در پیاده روی اربعین ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» سازش با آمریکا مشکلات کشور را بیشتر میکند، آخرین نمونه اش برجام! ( شنبه 29 آبان 1395 )
» گوش هایی که نمی شنوند! هسته ای بهانه است... ( دوشنبه 17 آبان 1395 )
» نقد سخنان دکتر سروش در مصاحبه با شبکه BBC (نسخه کامل) ( دوشنبه 12 مهر 1395 )
» اعلام آمادگی ترزامی نخست وزیر انگلیس برای انجام جنایت با بمب اتمی ( چهارشنبه 7 مهر 1395 )
» احمدی نژاد با امثال ما روبروست... ( جمعه 2 مهر 1395 )
» منتخب مستند « زمین بعلاوه پنج درصد » چرا همه کشورها بدهکارند؟ ( جمعه 19 شهریور 1395 )
» آغاز جنگ جهانی سوم و شبیخون سایبرنتیک آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران ( یکشنبه 14 شهریور 1395 )
» درمان شگفت انگیز پسر نیوزیلندی توسط دکتر حسین خیراندیش ( دوشنبه 1 شهریور 1395 )

عضویت در خبرنامه

عضویت یادت نره

نام :

ایمیل :تا دی 96 بیش از 740 نفر عضو خبرنامه

موضوعات

تبلیغات

وب محتوا