بی‌بی‌سی فارسی وکیل مدافع آل سعود، شیخ نمر تروریستی خطرناک بودبی‌بی‌سی فارسی وکیل مدافع آل سعود، شیخ نمر تروریستی خطرناک بود


شبکه "بی بی سی فارسی" که پیش از این، مستندات همکاری ارگانیک آن با دربار آل سعود منتشر گردیده است، پس از انتشار خبر شهادت مظلومانه آیت الله شیخ محمدباقر نمر به دست رژیم سعودی، بار دیگر در نقش وکیل مدافع این رژیم ظاهر شده و تمام قد به دفاع از این اقدام ظالمانه پرداخت!
به گزارش جام، شبکه دولتی انگلیس با یک برنامه ریزی ویژه، روز گذشته بیشتر بخش خبری خود را به موضوع شیخ محمدباقر نمر اختصاص داد تا با استفاده از کارشناسان گلچین شده توسط این شبکه و همچنین گزارشات تهیه شده به تبرئه رژیم آل سعود از این اقدام غیرانسانی و اثبات مجرم بودن شهید محمدباقر نمر بپردازد!
ابتدا گزارشات بی بی سی فارسی پیرامون شخصیت شهید نمر با محوریت تخریب این شخصیت جهان اسلام پخش گردید که در آنها وی را یک "شخص تندرو"، "وابسته به دولت‌های خارجی مخالف آل سعود"، "رهبری شیعیان که دولت عربستان را به تبعیض متهم می‌کنند" و... معرفی کرده و اعدام وی را به دلیل "انجام جرائم تروریستی" عنوان کرده و در ادامه با دعوت از کارشناسان موافق رژیم آل سعود به توجیه و اثبات عادلانه بودن حکم اعدام برای جرائم! صورت گرفته توسط شیخ محمدباقر نمر پرداخت!
در ادامه این سنگ‌تمام بی‌بی‌سی فارسی برای آل سعود، رضا الماوی از کارمندان بخش عربی شبکه BBC، با تمجید از نقش عربستان در مقابله با تروریسم! افزود: "در سیستم قضائی عربستان مذهب افراد تاثیری در احکام قضایی صادره ندارد و پیام مهم این اعدام‌ها که در میان آنها از اهل سنت و شیعه وجود دارند، به همگان این است که آل سعود تحمل تعرض به حاکمیت خود را نداشته و اجازه این کار را به کسی نخواهد داد"!
مهرداد فرهمند خبرنگار این شبکه در قاهره هم در توجیه دلیل انتخاب این برهه زمانی برای اجرای حکم ناعادلانه اعدام شیخ نمر، آستانبوسی دربار آل سعود را به اوج رسانده و گفت: "ملک سلمان نسبت به ملک عبدالله در مواضع خود قاطع‌تر هست و همین قاطعیت ملک سلمان مانع از خیزش شیعیان در اعتراض به اعدام شیخ نمر خواهد شد"!
این نمایش در برنامه نوبت شما ادامه یافت و "حسیب عمار" از کارمندان خود این شبکه با حضور در استدیوی برنامه، شیعیان عربستان را به "زیاده خواهی" در پیگیری حقوق طبیعی خود به عنوان شهروندان این کشور متهم کرده و در دروغی بزرگ آیت الله نمر را به عنوان فردی "تجزیه طلب" که "مروج خشونت" بوده معرفی کرده و در ذکر مصادیق این ترویج خشونت گفت:"وی به تبلیغ مذهب شیعه می پرداخت و دعوت وی از پیروان دیگر مذاهب اسلامی برای گرویدن به مذهب شیعه نوعی خشونت پنهان در خود داشت"!
پرده آخر این نمایش با دعوت از عداون احمری روزنامه نگار سعودی در الشرق الاوسط انجام پذیرفت و وی در حالی که مدت زمانی طولانی در اختیار داشت، در نقش دادستان رژیم آل سعود ظاهر شده و به لیست کردن اتهامات آیت‌الله نمر پرداخته و در نهایت وی را مستحق این حکم دانست!
این روزنامه نگار سعودی در سخنان بدون اشاره به اینکه شیخ نمر بارها از سوی مقامات آل سعود تهدید به ترور گردیده بود، با ادعای اینکه "محافظان وی همواره مسلح بودند" [دروغی که از سوی برادر شهید نمر با ارائه اسناد متقن رد شد] وی را به "میزبانی از تروریست‌ها" متهم کرده و دلائل مضحک خود برای این اثبات عادلانه بودن حکم اعدام را اینگونه برشمرد: "در منزل شیخ نمر کوکتل مولوتف پیدا شد و به همین دلیل او مستحق اعدام بود چون او مثل هرتروریست دیگری خطرناک بود و اجرای حکم اعدام وی مصداق بارز عدالت بوده است"!
شبکه بی بی سی فارسی در حجم انبوه اخبار و گزارشات خود پیرامون شهادت آیت الله نمر هیچ سخنی از تعارض این اقدام رژیم آل سعود با قوانین و معاهدات بین المللی در زمینه حقوق بشر و عدم ارائه مستندات قانونی منجر به صدور حکم وی نیاورد؛ در حالی که در ماجرای اعدام مجرمان خطرناکی در ایران چون متجاوزان به نوامیس مردم، قاچاقچیان مواد مخدر، قاتلان و...که دادگاه آنها به صورت علنی و با ارائه مستندات کافی برگزار می گردد همواره جیغ بنفش این بلندگوی روباه پیر بلند شده و با دعوت از افراد به اصطلاح حامی حقوق بشر، در نقش وکیل مدافع این مجرمان خطرناک ظاهر شده و اعدام آنها را ناقض حقوق بشر معرفی می کند!
گفتنی است بر اساس اسناد منتشره همکاری های گسترده این رسانه انگلیسی با رژیم منفور آل سعود در مسائل مختلفی چون بایکوت کشتار بی سابقه مردم بی دفاع یمن توسط جنگنده های سعودی، حمایت همه جانبه از گروه های تروریستی وابسته به آل سعود مانند داعش و تطهیر آنها از جنایاتی که در عراق و سوریه انجام می دهند، مقصر معرفی کردن حجاج خانه خدا در فاجعه منا و پنهان کردن بی کفایتی آل سعود و... با مدیریت عطاالله مهاجرانی در حال پیگیری می باشد.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: Bartarbin@yahoo.com
  • تلفن:
  • فکس:
  • موبایل:

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.